להיות אישה או אמנית קרקס?

להיות אישה בימנו זה לא דבר פשוט

קריירה לאישה זאת כבר לא מילה גסה, אנחנו יכולות לשאוף גבוה ואנחנו גם לא מתביישות לעשות את זה. אנחנו רוצות להיות שוות ואנחנו לא רואות סיבה שזה לא יקרה, אישה יכולה לעשות הכל או לפחות צריכה שתהיה לה את הזכות לזה.

אבל אנחנו עדיין נשים. אנחנו עדיין רוצות את חיי המשפחה ואת הבית שלנו, אני חושבת שהיום גם להגיד שיש לי ‘רחם’ זאת לא צריכה להיות מילה גסה.

אני רוצה להיות עצמאית, אני רוצה להיות בעלת עסק ואני רוצה להיות אני בתוך כל זה. אני רוצה לעשות הכל כי אני כזאת- מולטי. אני גם אשת עסקים וגם בת זוג ואני רוצה להיות גם אמא.

אז מה עושים? הכל דורש כל כך הרבה ואני רק אחת.

אין לי פה תשובת קסם כזאת שתשאיר אתכן פעורות פה, אני לא יכולה להגיד שמצאתי את כל הפתרונות לכל הבעיות שלנו ואני יודעת בדיוק מה צריך לעשות בשביל לגרום לזה לקרות.

אני כן יכולה לספר מה אני עושה- אני מציבה גבולות.

לסובבים אותי, לעבודה שלי ולי.

אחרי שנים שעבדתי בברים בימי שישי וארוחות משפחתיות היו מצרך נדיר שכל כך התגעגעתי אליו, הבנתי שזה לא בשבילי ופשוט הפסקתי לתת משמרות בשישי.
מאז אני משתדלת לנתק את עצמי החל משש בערב לפחות ולהתפנות לזמן איכות שלי עם המשפחה. גם היום, אם אני צריכה להעלות פוסט בערב, אני מכינה אותו מראש ורק מעלה בשעה שצריך, משקיעה בדיוק 5 דקות ושמה בצד את הפלאפון.

אני באה ממשפחה די גדולה (עיראקית ותורכיה בכל זאת), אצלנו ארוחת שישי זה 20 אנשים והם האוויר שלי. הם חלק בלתי נפרד מהחיים שלי, הם המעגל תמיכה שלי ואם אני עצובה, הם אלה שתמיד יעלו לי חיוך על הפנים. אז למה שאני אוותר עליהם?

גם בבית אני משתדלת למצוא לי פרקי מנוחה, לשלב דברים כמו לסדר את הבית או לבשל תוך כדי שאני מדברת בטלפון.
אם כבר אישה, אז למה לא להנות מזה שאני יכולה לעשות כמה דברים במקביל…

כשהבן זוג שלי חוזר, אני משתדלת לסיים את העבודה ולשבת איתו לארוחת ערב, העבודה גם ככה תהיה כאן גם מחר. היא לעולם לא נגמרת.

החיים האישיים שלנו הם הדלק שלנו, הם חשובים לא פחות מכל השאר וברגע שמבינים את זה ומציבים את הגבולות בשביל לפנות להם זמן, יש לנו יותר כוח ואנרגיה לעשות את כל השאר.

מה הגבולות שאתן מציבות? מה החוק בל יעבור שלכן בכל מה שקשור להנאה האישית שלכן?

שתפו

Share on email
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן