המסע ללונדון וסיפור האהבה שלא נגמר

ניסיון השבעה כושל

אני לא מדריכת טיולים ולא בלוגרית טיולים, לכן זה לא פוסט מלא בהמלצות על המקומות הכי אינסטגרמים ושווים בלונדון, זה פשוט פוסט מהחוויה האישית שלי על העיר הבריטית המדהימה הזאת כי אחרי שגיריתי אתכן עם התמונות של לונדון באינסטגרם שלי ולא הפסקתן לבקש פוסט מיוחד שמסכם את כל הטיול, החלטתי להקשיב לכן ולכתוב את זה. אז הנה, כל הפרטים על הדרך המייגעת שהיינו צריכים לעבור בשביל להגיע לפנינה הנכספת, כל המקומות המיוחדים שכבר הכרתי, איך הם השתנו וכמובן כל המקומות החדשים שגיליתי.
בקיצור, השבוע שלנו בלונדון.

אני מאוהבת!!!

אח לונדון לונדון 3>, הפעם הרגשתי כאילו באמת חיכית לי.
פעם אחרונה שביקרתי בעיר הנפלאה הזאת הייתה ב2010, הייתי בת 25 והרגשתי שגיליתי עולם חדש. עולם שמדבר את הראש המשוגע שלי, עולם עם אנשים בכל הצבעים והמינים, עם אופנה מיוחדת ומקומות קסומים שהעיניים שלי לא נחו בהם לרגע, מקומות כמו קמדן ונוטינג-היל עם שוק פורטבלו המושלם.
עכשיו, 9 שנים אחרי, חזרתי עם אהובי וזאת פעם ראשונה שלו שם, אבל הוא כל כך שונה ממני, הרבה יותר פשוט, הרבה פחות מוחצן ופחדתי שלונדון לא תדבר אליו, כמה טעיתי! כמה עפנו ביחד וכמה לונדון הצליחה להפתיע ולחדש גם לי, עוד הרבה יותר ממה שיכולתי לצפות!

אבל מה שלא צפיתי זה כמה קשה יהיה לנו להגיע לשם…

מרוב קהל לא רואים את הארמון

המסע ללונדון

כל כך חיכינו לטיסה הזאת.
היא הגיעה בתקופה קצת עמוסה לשנינו ואחרי הרבה זמן שהרגשנו שאנחנו צריכים קצת זמן איכות לבד.
אבל בחיים כמובן, לא תמיד אפשר שהכל יהיה חלק. עם כל הציפייה והרצון הטוב, הבנו שהדרך לשם הולכת להיות מסע כבר בבוקר של יום הטיסה.

ליום הטיסה הגענו שנינו בשיא הלחץ , הוא מצידו לחוץ לסגור דברים בעבודה שלו ואני מצידי לחוצה לסיים להכין את כל הפוסטים לשבועות כדי שאוכל להעלות אותם בזמן שאני שם.
סיר לחץ בבית עתיד להתפוצץ וכמובן שהצלחנו לריב בבוקר של הטיסה.
סיפתח מעולה ליום שעוד יבוא עלינו לרעה.
מכירים את זה שרבים על שטות גמורה אבל מתוך העצבים והלחץ נאמרים דברים שלא קשורים וסתם פוגעים ונשארים באוויר? אז ככה זה היה וכמובן שכל היום נשאר מתוח ועצבני בגלל זה.

החיים זה לא סדין, אם הכל מתוח זה לא הולך חלק...

הטיסה באיזי-ג’ט הוזמנה דרך חבר מלונדון, חברת לואוקוסט שדורשת תשלום על כל דבר הכי קטן כמו אפילו הצ’ק-אין והמזוודות, אז צריך לעשות את הכל מראש באינטרנט אחרת זה יעלה לך בשדה כמו ששילמת על הטיסה עצמה.
בגלל שלא אנחנו הזמנו את הכרטיסים, אלא חבר מלונדון, לא יכולנו להיכנס לאזור האישי באתר. היינו צריכים להתקשר אליהם, לעבור איתם על הפרטים ובסוף הם פתחו את ההרשמה באינטרנט. אז לקח לי איזה שעה אבל בסוף עשיתי את הצ’ק אין וגיליתי שכבר לא נשארו מקומות ואנחנו לא נשב יחד בטיסה. המשך מדהים למריבה מהבוקר…

אחרי שהסתבכנו קצת עם ההחלטה על המזוודות, הצלחנו לסדר את הדברים במזוודה אחת ועוד טרולי שיעלה איתנו למטוס (תוך שאנחנו דואגים לארוז כמובן רק חצי מהמזוודה כדי להשאיר מקום למה שנקנה שם 🙂 ), הצלחנו לפחות לחסוך איזה 90 אירו על המזוודה הנוספת, אולי היום מתחיל להשתפר?

לא ממש...

 יום לפני הטיסה נכנסתי לבדוק את הפרטים של הדירה שסגרנו כמה שבועות לפני בairbnb. הדירה כבר אושרה והכסף כבר ירד מזמן אבל בפרטים לא מופיע איפה משאירים לנו מפתח או אם מישהו יחכה לנו שם. שלחתי הודעה לבעל הדירה וכשהוא לא ענה גם ביום הטיסה, התחלתי להבין שיש פה בעיה רצינית.  

החלטנו לפנות ישירות לאתר שלהם כדי להבין מה קורה. ענתה לי טלפנית וביקשה ממני את הפרטים.
הרבה פרטים.
אחרי שמסרתי לה את השמות שלנו, את הכתובת שלנו, הדרכון שלנו, האשראי שלנו ואיפה אבא ואמא שלי הכירו, היא הסבירה לי שהיא מעבירה אותי למי ש”באמת” מטפל בדברים האלה וכמובן שזו לא היא…
המתנתי.
לא עונים.
השיחה חוזרת אליה.
היא אומרת שהיא העבירה בקשה דחופה ושהם יחזרו אלינו בחצי שעה הקרובה.

לא חוזרים אלינו ואנחנו כבר בדרך לשדה.

התקשרנו שוב,
שוב היינו צריכים לתת לה את כל הפרטים מההתחלה- את השמות, את הכתובת, את מספר ההזמנה, את מספר האישור, את כרטיס האשראי ואת מידת התחתונים שלי.
שוב היא מעבירה אותנו ל”קולגה” שלה ש”באמת” מטפל בדברים האלה, היא פה רק לקחת מידע…
הקולגה שלה לא עוזר לנו, אומר שהם יטפלו בזה ויבדקו מה הם יכולים לעשות ויחזרו אלינו.
לא חוזרים.

בינתיים הספקנו לעבור את הבידוק הביטחוני, את הביקורת ואת כל הדיוטי פרי תוך כדי שאנחנו מחפשים מלון או דירה אחרת כדי לא לנחות ללילה בספסל הציבורי בלונדון, אבל לא מוצאים משהו סביר פנוי…

חצי שעה לפני ההמראה

אנחנו כבר עומדים בבורדינג ועדיין מדברים עם הנציגה של airbnb שסוף סוף מעבירה אותנו לזה ש”באמת” מטפל בזה, כמובן לא לפני שהיא לקחה מאיתנו שוב את כל הפרטים שלנו כולל השמות והכתובת ומספר הזמנה ומספר אישור ואשראי ומה אכלנו לארוחת בוקר ואיפה אנחנו עושים את ליל סדר השנה.
הנציג לא עושה לנו חיים קלים ומחזיק אותנו עוד שעה ארוכה בטלפון-
תוך כדי הנסיעה באוטובוס למטוס, תוך כדי שאנחנו מתיישבים, תוך כדי שאנחנו מנהלים משא ומתן עם שאר הנוסעים כדי להישאר קרובים איכשהו ומצליחים בסוף לשבת אחת לפני השני, תוך כדי שהדיילת מסבירה איפה פתחי החירום ואני מסתובבת לגילי להבין מה קורה עם הנציג והדיילת בדיוק מושכת את חגורת ההצלה עם אגרוף סמלי בתוך עין ימין שלי שנשארת אדומה ודומעת כל הטיסה, הוא סוף סוף אישר לנו את הביטול והבטיח שהכסף יוחזר באותו היום.

אפשר לנשום ולדמוע בשקט

התרווחנו בכיסאות רק בשביל להעביר עוד 5 שעות טיסה עם רעש של משחקי מחשב מהפלאפונים של הילדים סביב ותינוק צורח במושב ליד שאמא שלו הבטיחה שנייה לפני ההמראה ש”זאת כבר הטיסה השישית שלו, הוא מורגל, הוא בטוח ישן כל הדרך, הוא תמיד ישן”
(מסכנה, ילד שלישי והיא רק עכשיו לומדת שמרפי תופס גם על ילדים…)

העברנו את הטיסה בתקווה שבלונדון ישתנה קצת המזל ובאמת למזלנו החברים מהעבר השני של הטיסה הצליחו להזמין לנו מלון, ממש שעה לפני שנחתנו וגילינו שיש לנו עוד נסיעה של שעה וחצי מהשדה כדי להגיע ללונדון עצמה ולמלון.

הדרך הכי טובה להעביר שעה וחצי של נסיעה באוטובוס

היא כמובן לפתוח שוב את הריב מהבוקר, כי כבר 3 וחצי בלילה ושנינו כל כך עייפים ועצבניים שטוב בטוח יצא מזה…

עייפים ומרוחקים הגענו לתחנה, לקחנו את המזוודות והתחלנו ללכת ברגל עוד איזה 10 דקות למלון, כמובן שבדרך דפקתי נפילה של החיים וגם ריסקתי קצת את הפלאפון על הדרך.
(נפילה אחת המוזרות, נשבעת שבחיים לא חשבתי שאפשר ליפול בסלאומושן, אבל כנראה שבמצבים קשים של עייפות אפילו כוח המשיכה מצליח לעבוד אחרת.)

כשהגענו למלון גילינו שפקיד הקבלה במלון הוא בעצם בן דוד של הבחורה מהairbnb עם קצב ונהלים משלו, אבל אחרי קצת הרבה סבלנות, כמה מבטים מהמאבטח ולא מעט מזומנים, בסוף הגענו לחדר המיוחל.
לפחות המלון היה ברמה סבבה,
לא מה שהיינו בוחרים מראש אבל נקי ומסודר עם חדר נוח.
(אל תבקשו תמונות כי הוא לא ממש היה שווה השווצה).

נכנסו למיטה ב5 בבוקר ואיכשהו התעוררנו שנינו ב8 יקיצה טבעית, עד היום אין לי מושג למה.
עייפים אבל מתאוששים, התחבקנו חזק, השארנו את האיכסה מאחורינו והחלטנו להתחיל את הבוקר הראשון בלונדון עם חיוך שלמזלנו נשאר גם כל הטיול.
(עד שחזרנו לארץ וקיבלנו את גל החום בירידה מהמטוס).

פתיח מזעזע לטיול מדהים!

ברוכים הבאים ללונדון

היום הראשון בלונדון

“את חושבת שהיא כבר התעוררה?”
מי?
“המלכה. אולי היא שותה עכשיו קפה של בוקר. את חושבת שהיא אוכלת קרונפלקס? מעניין מה הלו”ז שלה”
מצחיק לחשוב על המלכה כעל בנאדם לרגע, הרי זה מה שהיא, כמו כולנו, צריכה ללכת לשירותים, יש לה חשקים, הנאות, רצונות.
אז החלטנו לבקר אותה 🙂

את היום הראשון התחלנו בהליכה לארמון. הסתכלנו עליו מבחוץ, אי אפשר להסתובב שם מבלי שיעלו בראש כל התמונות של אלפי האנשים העומדים מחוץ לגדרות הארמון אחרי מות דיאנה. או שאולי אני פשוט מושפעת מכל הסרטים שראיתי על חייה ועל מותה לפני כמה חודשים (יש סדרות חזקות בנטפליקס אם חיפשתם מה לראות). החלטנו לא להכנס לארמון עצמו במיוחד לאור כמות האנשים הבלתי נתפסת שעומדת בחוץ (רואים בתמונה למעלה) והמשכנו בהליכה בשדרה הגדולה עד קובנט גרדן.

כמה פוטוגני ככה טעים! - sticks 'n sushi

קובנט גרדן זה אזור מקסים ששווה להסתובב בו, מלא בחנויות מגניבות ובמרכזו יש גם שוק אמנים מגניב והרבה מסעדות.
פגשנו את חברה שלנו יעל שעובדת שם ליד והתיישבנו ב sticks ‘n sushi. מסעדת סושי מגניבה ביותר וטעימה בטירוף!
יעל סיפרה לי שהדגים בלונדון עוברים תהליך מיוחד (לא זוכרת להסביר במדויק, משהו עם הקפאה עמוקה מיוחדת או משהו כזה) שמשאיר אותם נקיים מחיידקים וסלמונרה ובגלל זה היא יכלה לאכול כמה סושי שהיא רצתה במהלך ההריון, אז אם אתן מתכננות חופשה בזמן ההריון ויש לכן קרייב חזק לסושי, אולי שווה לקפוץ לביקור בעיר המלכותית…

ארוחת הבוקר שלנו בלונדון

ממש מעבר לכביש

ביום השני גילינו שממש מעבר לכביש יש בית קפה אורגני! 

כבר כמה חודשים שהיה לי קרייב למקושקשת, ההחלטה לעבור לבית טבעוני בעקבות המצב של תעשיית החי בארץ שמוביל לרעלים הנכנסים למזון ולגוף שלנו, הוציאה את הביצים מהתפריט. 

ופתאום, ככה סתם, באמצע לונדון, צריך רק לחצות מהמלון לצד השני של הכביש ושם מחכות לי ביצים אורגניות טריות וטעימות. יאמי!

le pain, ככה גיליתי בהמשך, היא בעצם רשת שיש לה סניפים אפילו בארצות אחרות באירופה, אסיה וארצות הברית. העיצוב מקסים וביתי, האוכל פשוט, קליל וטעים. יש גם מעדניה במקום בה אפשר לקנות את המאפים שהם עושים, את הממרחים, הריבות ושאר המוצרים שלהם. 

ברור שחזרנו גם כל בוקר אחרי…

le pain

המקום האהוב עלי בלונדון

את היום השני העברנו בקמדן.

אני עדיין זוכרת את התחושה של הלסת הנופלת כשהגעתי לקמדן בפעם הראשונה ב2010. איך הסתכלתי סביבי, אישה בת 25 שכולם בבית הספר קראו לה “פריקית”  (כינוי אגב שנשאתי בגאווה), מגלה שכונה שלמה שכאילו מוקדשת לה ולטעם האפנתי המשוגע שלה!
נעליים מיוחדות, תיקים מעניינים, בגדים קצת מוזרים, כל מה שהוא לא מיינסטרים היה שם!

גם היום, כמעט עשור אחרי, השכונה מלאה באותם הדברים האמנותיים והמשונים שכל כך אהבתי ואף יותר. היא גדלה וצמחה, השוק התרחב ואם לא הייתי עם גילי אהובי, הייתי יכולה להעביר שם יומיים שלמים של שיטוטים וקניות. 

הספקנו לבקר בחנות ממנה קניתי את ג’קט המשבצות האדום הפנקיסטי שלי שאני לובשת עד היום ומקבלת עליו אינסוף מחמאות. קניתי תיק שעון מיוחד (עם שעון אמיתי שעובד!), מעיל כחול מחויט, קצת מתנות, פיצה ולבסוף מצאנו גם שם בית קפה טבעוני ואכלנו מאפה עם שוקו סלק טעים במיוחד. 

כל כך אוהבת!!!

יום הולדת בלונדון

את יום ההולדת שלי יצא שחגגנו בלונדון.

בדרך כלל אני לא טובה בלתכנן מראש טיולים בחו”ל, אני מאוד אוהבת לזרום עם היום ולראות לאן הוא יוביל אותי. ללכת שעות, ללכת לאיבוד בין סמטאות ולגלות מקומות שלא הייתי מגלה אם הייתי הולכת רק לפי המלצות, אבל הפעם החלטתי שלכבוד יום ההולדת אני רוצה לעשות משהו מיוחד.

כשהזמנתי את הדירה בairbnb קפצו לי גם המלצות לאטרקציות בלונדון. אני מאוד אוהבת ללמוד דברים חדשים וגם לשפר ולחזק דברים שאני כבר יודעת פחות או יותר, אז חיפשתי משהו שאוכל ליהנות ממנו, להרוויח ממנו משהו נוסף ושגם גילי ייהנה ממנו על הדרך.

נתקלתי בסיורים של סופל המדהימה, עם תמונות שלא יכולתי להישאר אדישה אליהן ואמנם היא לא מלמדת צילום בסיורים, אלא עושה בעצם סיור מודרך בנוטינג היל, המפגש עם בחורה שיש לה כל כך הרבה סטייל קסם לי ממש.
סגרתי את הסיור ליום ההולדת ונכנסתי לשוטט קצת בעמוד האינסטגרם שלה. התאהבתי אפילו יותר!!!
התמונות הצבעוניות, החיוך החמוד שלה והאישיות הכובשת שלה עשו לי שמח בעיניים. נכנסתי לסטורי שלה והיא בדיוק העלתה ‘שאלות- תשובות’ על הסיורים. הופתעתי לגלות שהיא עושה אותם בתור תרומה!!! איזו מתנה מושלמת!

יותר יפה מסרט

את סופל פגשנו בתחילת היום, שמחנו לגלות שאנחנו היחידים שסגרו את הסיור לאותו היום וכך קיבלנו בעצם סיור פרטי.

מי שלא שמע על המקום מעולם או לא ראה את הסרט, לא יכול לדמיין את הצבעוניות והחיים של נוטינג היל.
סופל סיפרה לנו את כל מה שצריך לדעת על נוטינג היל (או יותר נכון, מה שאפשר להכניס בשעתיים סיור), הוליכה אותנו לאורך שוק פורטבלו האגדי (שוק עתיקות שקיים כבר הרבה שנים ומלא בפריטי אספנים מדהימים), סיפרה לנו איך השכונה הייתה פעם רגילה לגמרי ואיך הפכה לצבעונית (לא אגלה לכם, תצטרכו לעבור את הסיור בעצמכם 😉 ), תוך כדי שהיא נותנת לנו זמן לצלם כמה שנרצה, להסתובב ולקנות.
היא אף המליצה על כמה מקומות שהיא אוהבת ואפילו לקחה אותנו לחנות תבלינים משגעת ׁ(ומי כמוכן יודעת שהמלצות הבאות מבלוגרית לייף סטייל, שוות לא מעט)

אני בהחלט ממליצה על החוויה הזאת, היה ממש כיף, מלא עניין והרגשתי כאילו הכרתי חברה חדשה.

שוק פורטבלו, חנות התבלינים וחנות הספרים של יו גרנט מהסרט (שמאל למטה)

פעם שלישית בלונדון וגיליתי מקום חדש!

על שורדיץ’ שמעתי מכמה אנשים. כאן עוד לא ביקרתי ולא ידעתי למה לצפות. 

תדמיינו אם הייתם יכולים לקחת את פלורנטין, לשדרג אותה ולהכפיל אותה בכמה רמות. זאת פחות או יותר האווירה בשורדיץ’. מלאאאאאאאאא אנשים צעירים, מוזיקה, דוכנים אמנותיים, וויב מגניב, אוכל והמון חיוכים. 

כאן “חטאתי” לראשונה במוצר חלבי כי פשוט לא יכולתי להתאפק לאור המאפה הקסום הזה שהיה שווה כל ביס! 

הכי כיף לגלות מקום חדש

טיילנו כמה שעות, קנינו כמה דברים, מצאנו עוד איזה דוכן טבעוני לארוחת צהריים והתקדמנו לעוד שוק קטן בהמשך הדרך שם נתקלנו בהשקה של מרצדס שהייתה באותו היום.
כשכבר התכוונו לחזור למלון לנוח לקראת הערב, ראיתי שלט קטן של שוקו. גילי חיכה לי בחוץ במחשבה שזה ייקח דקה ובאמת לקח בדיוק דקה עד שחזרתי לגרור אותו פנימה לראות מה גיליתי!!!!
Dark Sugars Cocoa House

אאאמממאאא כמה שוקולד!!! וכמה טעים!!!!!

אני שתיתי שוקו מריר עם קרמל וחלב שיבולת שועל והתענגתי על כל שלוק!

סיום מושלם לחווית לונדון שלנו. P:

גן עדן של שוקולד

אז כמובן שהיו עוד המון רגעים קסומים. בעיקר עם עידו, יעל והיילי המדהימים שאירחו אותנו לארוחות אצלם בבית, שנפגשו איתנו בחוץ, שלימדו אותנו אפילו כמה דברים על הדרך. תודה על כמה ימים של כיף! כבר מתגעגעים.

העליתי לכאן את הרגעים שהרגשתי שגם אתם תוכלו לקבל מהם משהו ואולי להשתמש בהם בביקור הבא שלכם בלונדון המושלמת.

הייתן כבר?
מתכננות ביקור?
שתפו אותי בהמלצות שלכן בתגובות למטה.

נתראה בקרוב!

שתפו

Share on email
Share on facebook
Share on whatsapp
Share on pinterest

לפוסט הזה יש 4 תגובות

  1. ממש אהבתי את איך שאת כותבת. ולונדון זה חלום. הייתי שם פעם אחד ואני חייבת לחזור

    1. תודה נפלאה! איזה כיף. ספרי אחרי שאת חוזרת…

  2. איזה פוסט מעולה! ממש נהנתי לקרוא 🙂

    1. איזה כיף! תודה דנית!

כתיבת תגובה

סגירת תפריט
דילוג לתוכן